8 patarimai, kaip sutvirtinti santykius

Sukurti tvirtus, darnius santykius tikrai nėra lengva. Tam reikia nemažai pastangų ir kantrybės. Tačiau stengtis tikrai verta! Pateikiame 7 paprastus, bet labai vertingus patarimus, kurie padės sutvirtinti jūsų santykius.

1. Nepamirškite, kad kompromisai – tvirtų santykių pagrindas. Žinoma, daug smagiau, jei viskas vyksta tik taip, kaip jūs norite. Tačiau jokie santykiai negali ilgai tęstis, jei bent vienas iš partnerių nežino, kas yra kompromisas. Jei norite džiaugtis harmoningais santykiais turite išmokti nusileisti.

2. Būkite komanda. Darnūs santykiai yra tada, kai partneriai papildo vienas kitą ir tampa komanda. Taigi konkurencijai čia – ne vieta. Jei jūs esate iš tų žmonių, kurie mėgsta vadovauti ir visada laimėti, turėtumėte pakeisti šias savo savybes. Jei sprendimus priiminėjate tik jūs ir nuvertinate savo partnerio nuomonę, tai nėra gerai.

3. Išmokite laiku sustoti ir sustabdyti savo partnerį. Jei konflikto metu vienas iš jūsų peržengė ribas ir ėmė kitą įžeidinėti, per daug pakėlė balsą ar jūs jaučiate, kad tuoj bus pasakyta tai, ko galbūt vėliau bus pasigailėta, nutraukite bendravimą kelioms minutėms. Per šią trumpą pertraukėlę nurims emocijos ir vėl galėsite kalbėtis konstruktyviai.

4. Neapsimetinėkite, kad klausotės, o tikrai klausykitės. Kiekvienas mūsų nori, kad jį išklausytų. Tačiau kaip dažnai mes tikrai įsiklausome į savo partnerio žodžius? Kai jūsų mylimasis ar mylimoji jums atsiveria, nuoširdžiai išklausykite ir apmąstykite tai, ką jis ar ji pasakė.

5. Kontroliuokite savo kūno kalbą. Jei ko nors nenorite pasakyti žodžiais, būkite tikri, kad tai išduos jūsų kūno kalba. Jei jums kas nors nepatinka, neabejokite, kad jūsų antroji pusė supras tai iš jūsų kūno kalbos. Tad jei jums nepatinka koks nors jo ar jos sprendimas, tačiau šįkart nusprendėte nusileisti (juk svarbiausia – kompromisai!), neparodykite kūno kalba, kaip jums tai nepatinka.

6. Būkite subtiliai atviri. Tiesa, kad neturėtumėte slėpti nuo savo partnerio to, kaip jaučiatės ir ką manote. Tačiau tai nereiškia, kad galite jį įžeidinėti. Tad kai sakote viską, ką galvojate, prieš ištardami žodžius gerai apsvarstykite, ar šie žodžiai jo (jos) neįžeis, ir kaip savo poziciją išdėstyti taip, kad neįskaudintumėte savo mylimojo ar mylimosios.

7. Jūsų santykiai turi tapti jūsų gyvenimo prioritetu! Jei norite, kad jūsų santykiai taptų šilti ir harmoningi, turite pamiršti „aš“ ir gyventi dėl „mes“. Jei jūsų gyvenime yra svarbesnių dalykų nei jūsų santykiai, tuomet negalite tikėtis, kad jie bus geri.

8. Pasitikėjimas vienas kitu – tai vienas iš svarbiausių dalykų santykiuose. Jei bent vienas iš partnerių nepasitiki kitu, kažin, ar santykiai truks ilgai. Tačiau kad jūsų partneris jumis pasitikėtų, jūs turite pasistengti.

  • Niekada nemeluokite savo antrajai pusei. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti visai paprasta, tačiau iš tiesų tai ne visada yra taip lengva. Kasdieninėse situacijose pasitaiko daug progų pameluoti, kad pateisintum save. Tačiau net „baltas“ melas ar iš pirmo žvilgsnio nekaltas melas yra nepateisinamas ir žlugdo pasitikėjimą. Pavyzdžiui, jūs pasakėte savo antrajai pusei, kad negalite jos paimti iš darbo, nes dirbate, o vėliau ji sužino, kad jūs tą vakarą buvote susitikęs su draugais. Vieną kartą supratusi, kad jūs jai meluojate, ji atsargiau vertins jūsų žodžius kitą kartą.
  • Stenkitės, kad jūsų žodžiai ir veiksmai sutaptų. Jei jūs sakote, kad viską dėl jos padarytumėte, bet visada atsisakote jai padėti, kai ji to prašo, tuomet kaip ji gali jumis pasitikėti? Jei jūsų antroji pusė ko nors jūsų prašo, pasistenkite neatsisakyti padėti. Jei jūs nuolat skiriate pasimatymus tik savaitgaliais ir tik labai vėlai vakare, ji gali jausti, kad jūsų santykiai jums nėra tokie svarbūs, nes jums taip sunku rasti jiems laiko. Visai nesvarbu, kaip intensyviai jūs ją įtikinėsite, kad ji jums svarbiausia, jei jūsų veiksmai rodys ką kitą, ji ims jumis nebepasitikėti.
  • Nemeluokite savo antrajai pusei dėl to, kaip jaučiatės. Jei jūsų partneris klausia jūsų, kaip jaučiatės, atvirai jam pasakykite. Jei sakysite, kad viskas gerai, nors iš tiesų taip nėra, gali kilti problemų. Partneris ims jumis nepasitikėti, jei jam (ar jai) sakysite, kad viskas gerai, o kitiems pasakosite, kaip blogai dėl ko nors jaučiatės. Kai kalbate apie jausmus, stenkitės būti sąžiningi su savo antrąja puse.
  • Pasitikėkite savo antrąja puse. Jei jūsų partneris niekada nesuteikė preteksto juo nepasitikėti, tuomet jis yra vertas, kad juo pasitikėtumėte. Neleiskite, kad pavydas užvaldytų jus ir nešnipinėkite savo mylimojo ar mylimosios, neskaitykite jo (ar jos) žinučių, elektroninių laiškų.
  • Įsitikinkite, kad jūsų partneris žino, koks jis (ar ji) jums yra svarbus. Pasitikėti partneriu, tai žinoti, kad jūs turite bendrą ateitį. Kuo dažniau sakykite jam (ar jai), kad ateitį siejate tik su juo (ar su ja), nuolat atviraukite, apie ką svajojate, ko tikitės iš santykių, kaip stipriai mylite.