Internetinių Pažinčių saugumas

Internetinės pažintys jau tapo milijonų žmonių visame pasaulyje gyvenimo dalimi. Susipažinti internetu šiandien atrodo taip pat įprasta, kaip ir susipažinti mieste ar vakarėlyje. Ieškodami meilės ir ilgalaikių santykių, žmonės svajoja apie šviesią ateitį su mylimu žmogumi, malonius įsipareigojimus, drugelius pilve, romantiškus susitikimus, ilgus pasimatymus.. Tačiau, nors tema ir nemaloni, nesvarbu, ar tai internetinės pažintys ar realios, visuomet reikia pagalvoti ir apie savo saugumą

Keli patarimai, kuriuos gerai prisiminti naudojantis internetinėmis pažintimis:

  • Joks internetinių pažinčių puslapis be Jūsų sutikimo negali atskleisti Jūsų asmeninių duomenų (pvz. Jūsų elektroninio pašto, slaptaždžio, ar Jūsų prisijungimo laiko, jei esate jį paslėpę).
  • Taip pat ir Jums nerekomenduojame duoti savo asmeninių kontaktinių duomenų iš karto. Neskelbkite savo kontaktų anketoje, nesiųskite telefono numerio ar elektroninio pašto adreso pirmuose laiškuose.
  • Pažinties pradžioje bendraukite su kitais nariais per pažinčių portalo pranešimų sistemą. Stenkitės sužinoti kuo daugiau apie Jums rašantį asmenį ir tik jausdamiesi užtikrinti, pereikite į artimesnę pažintį.
    Jei kokie nors nario veiksmai Jums kelia nerimą, tiesiog nustokite bendrauti su juo. DarniPora portale Jūs galite užblokuoti Jums nepatikusį narį ir jis neturės galimybės susisiekti su Jumis per portalą.
  • Jei narys elgiasi netinkamai, galite pranešti apie jį, paspaudę ant nuorodos “Pažeidėjas”
  • Didžioji dauguma žmonių, prisijungusių prie pažinčių portalų, yra realūs žmonės ir tikrai ieško antros pusės, tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje gyvenimo srityje, taip ir čia atsiranda nesąžiningų žmonių, kurie siekia tik vieno dalyko: jūsų pinigų. Šie žmonės yra žinomi kaip internetinai sukčiai (angliškai “scammers”).

Labiausiai paplitę sukčių bendravimo metodai:
Savo žinutėse jie neatsako į visus užduodamus klausimus, bendravimas labiau panašus į monologą, su kiekviename laiške vis didėjančiu susižavėjimu jumis.
Sukčiai vyrai dažnai prisitato JAV verslininkais (dirbantys naftos ar energetikos industrijoje), generolais ar daktarais, šiuo metu dirbančiais ar tarnaujančiais Afganistane, Irake, Sirijoje ir kituose karštuose taškuose. Moterys – medicinos seselėmis, daktarėmis, verslininkėmis, tačiau dažniausiai apie savo profesiją nepasakoja prisistatydamos.
Jau pirmame laiške iš karto kviečia susirašinėti privačiai, teigdami, jog dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali dažnai prisijungti prie pažinčių portalo.
Dažnai pasakoja graudžias istorijas – sergantys giminaičiai, vaikai, neseniai tapo našliais, juos ką tik apiplėšė, jie negali išsigryninti pinigų skrydžiui į Lietuvą, bankas Afganistane neleidžia išsiimti pinigų iš Amerikos ir t.t.

Prasta gramatika ir daug rašybos klaidų laiškuose. Dažniausiai tekstai verčiami į lietuvių kalbą su google vertėju, todėl kai kurias teksto dalis tiesiog sunku suprasti. Jei laiškas prasideda sakiniu: “Sveikas, brangusis, kaip tu tai darai?” (angliškai “Hello, dear, how are you doing”), nieko nelaukdami trinkite tokį laišką, o apie autorių praneškite portalo administracijai.
Sako, jog įsimylėjo Jus nuo pat pirmos žinutės, nori Jus aplankyti, atskristi iš kito pasaulio krašto, kviečia Jus atvykti į Ameriką ir daug kitų, panašių istorijų.
Prašo pervesti pinigų – skamba juokingai, tačiau, deja, tokių atvejų, kai žmonės perveda pinigus gyvenime nematę kito žmogaus, yra išties daug. Niekada neatsakykite į prašymą pervesti pinigų, jokiu būdu neduokite savo banko prisijungimo informacijos. Pranešus apie tokius žmones portalo administracijai, apsaugosite ne tik save, bet ir kitus portalo narius. Jei nepasitikite portalo administracija, paklauskite savo artimiausių draugų ar šeimos narių, ką jie mano apie tokią situaciją.

Jūs nusprendėte susitikti su portalo nariu. Ką reikėtų prisiminti?

Pirmam pasimatymui pasirinkite viešą, jums pažįstamą vietą.
Į pirmą pasimatymą važiuokite patys, nebūtina iš karto atskleisti savo gyvenamosios vietos.
Turėkite su savimi telefoną, įsitikinkite, jog jis gerai pakrautas.
Praneškite savo draugams ar artimiesiems, ką ketinate veikti. Papasakokite, su kuo ir kur ketinate susitikti, kada planuojate grįžti.
Paskambinkite ar nusiųskite žinutę savo draugams ar giminaičiams pasimatymo metu, jog jie žinotų, jog viskas yra gerai.
Pirmo pasimatymo metu puodelis arbatos galbūt yra geresnis pasirinkimas nei butelis vyno.
Visuomet pasikliaukite savo širdimi, intuicija ir protu. Tikėkite ir pasitikėkite savimi.
Sėkmės pažintyse!