Pirmasis pasimatymas – kaip pasiruošti

Pirmas pasimatymas

 

Kalbant apie internetinį bendravimą, dažnai sprendžiamas klausimas – kiek tai priimtina, moralu, patikima to get usa online loans. Tačiau argi verta skirtyti pažinties būdus į „natūralius“ ir virtualius kaip į tinkamus ir netinkamus? Galbūt svarbiau atsakyti į klausimą – ar internetinė pažintis ir liks tik bendravimu „aš, tu ir mūsų kompiuteriai“, ar žengsime toliau ir nepabūgsime pažvelgti naujam pažįstamam tiesiai į akis.

Jei internete sutikote žmogų, kurio anketa Jus sužavėjo, o bendravimas laiškais vyko sklandžiai ir įdomiai, matyt Jūsų galvoje jau kirba mintis, kaip perkelti bendravimą iš virtualios erdvės į realybę…

Bet kaip žinoti, ar tas žmogus iš tiesų vertas Jūsų dėmesio? Kada jau metas planuoti pasimatymą? Kaip pakviesti ir kaip elgtis susitikus? Deja, taisyklių čia nėra. Teks pasikliauti nuojauta, galbūt surizikuoti… Tačiau šiame straipsnyje rasite keletą pagrindinių dalykų, į kuriuos turėtume atkreipti dėmesį, planuodami pirmąjį pasimatymą.

Ar verta susitikti?

Jei bendraudami internetu negalite sulaikyti šypsenos, švyti akys o aplink Jus laksto susižavėjimo žiežirbos, jei nekantraudami laukiate jo (jos) laiško, o rašydami jam (jai) sugalvojate tūkstančius dalykų, kuriuos norite papasakoti, atsakymas vienareikšmis – nedelskite ir ruoškitės pasimatymui!

Bendraudami internetu nepajutote vienas kitam traukos. Ar verta susitikti  tokiu atveju? Galbūt. Susirašinėdami nematote žvilgsnio, negirdite balso ir iš tiesų nelabai įsivaizduojate, kaip tas žmogus atrodo realiai, kaip bendrauja. Kita vertus, jei asmuo, turėdamas begalę laiko apgalvoti savo laiškus, nesugeba Jūsų sudominti, ar sugebės sužavėti susitikus, kai kalbėtis teks ekspromtu? O gal jam(jai) tiesiog sunkiai sekasi rašyti?

Į šiuos klausimus galite atsakyti tik patys sau. Jei pliusų randate daugiau, nei minusų – nebedvejokite ir planuokite susitikimą.

Prieš susipažįstant akis į akį verta pakalbėti telefonu. Jaukiai šnekučiuojatės valandų valandas? Tai ko dar dvejojate?!

Kada jau laikas?

Ar geriau susirašinėti savaitėmis, kad suprastumėt, kas jis(ji) iš tiesų yra, ar tiesiog pakviesti puodelio kavos vos pajutus, jog užsimezgė abipusis susidomėjimas? Priklauso nuo situacijos.

Vis tik protingiausia būtų pabendrauti laiškais bent kelias dienas ar savaitę. Tai suteiks galimybę pamatyti, ar žmogus yra motyvuotas ir nuoširdžiai nusiteikęs Jūsų atžvilgiu. Tačiau jei susirašinėjimas trunka ilgiau nei keletą savaičių, o noro susipažinti gyvai nepastebite, verta susirūpinti: tikėtina, kad jis(ji) nėra pasirengęs(-usi) rimtiems santykiams arba kažką slepia.

Kaip pasiūlyti?

Pirmąjį pasimatymą geriausia planuoti trumpą. Galite susitikti išgerti kavos ar kokteilių – taip galėsite greitai skirstytis, supratę, jog pažintis neturi perspektyvų, o pajutę simpatiją, be vargo pratęsite romantišką vakarą.

Jei nedrįstate pakviesti į pasimatymą tiesiai, meskite užuominą: „Ar buvai toje naujoje kavinėje?“ Sulaukę atsakymo „dar ne, bet norėčiau ten apsilankyti“, būkite tikri, kad Jūsų užuomina suprasta teisingai.

Jei kažkoks klausimas Jums labai svarbus, išsiaiškinkite tai prieš susitikdami. Tai galėtų būti tokie dalykai kaip rūkymas, religija, kokios nors kitos Jums labai svarbios pažiūros. Jeigu nuomonės nesuderinamai skiriasi, geriau nutraukti bendravimą, kol santykiai dar nepažengė per toli.

Kur?

Nesvarbu, kiek laiko bendravote internetu ir kokią didelę simpatiją vienas kitam jaučiate, pirmą pasimatymą planuokite tik viešoje vietoje, jokiu būdu ne savo namuose!

Norėdami išrinkti tikrai tinkamą vietą ir užsiėmimą pasimatymui, prieš susitikdami dar kartą perskaitykite laiškus. Juose tikrai rasite užuominų, kas jai(jam) patinka.

Didžioji diena…

Prieš susitikimą dar kartą peržvelkite jo(jos) anketą internete, kad geriau pažintumėte žmogų ir nepamirštumėte svarbių faktų. Kuo daugiau žinosite apie asmenį, su kuriuo einate susitikti, tuo lengviau išvengsite nejaukios tylos ir tikrai nepadarysite didelės klaidos – nesupainiosite su kuriuo nors kitu susirašinėjimo draugu.

Pernelyg sudėtingos diskusijos pirmajam pasimatymui ne itin tinka. Juk Jūsų tikslas nėra sužibėti savo intelektu. Geriau kalbėkite apie tai, kas sukelia malonias emocijas: atostogų planus, mėgstamą maistą.

Žiūrėkite jam(jai) į akis. Tai liudija Jūsų pasitikėjimą savimi ir nuoširdų susidomėjimą partneriu.

Kaip atsisveikinti? Rankos paspaudimu, apkabinimu, gal… bučiniu? Stenkitės pajausti partnerio emocijas. Jei jis(ji) svajoja apie bučinį, pajausite tai iš šypsenos, akių kontakto ir to, kaip mielai Jus įsileidžia į asmeninę erdvę. Tačiau jei akivaizdžių kūno kalbos signalų nepastebite, geriau neskubėti. Bus ko laukti kitame pasimatyme…

Apie ką kalbėti per pasimatymą, o ką nutylėti?

Pasimatymas iš dalies primena pokalbį dėl darbo. Vertinant kandidatą į darbo vietą, galima jam pateikti klausimų sąrašą, į kurį šis turi tiksliai ir aiškiai atsakyti. Vis dėlto tokia pokalbio strategija netinka vertinamajam pasimatymui. Juolab, kad jo metu tenka šį bei tą papasakoti ir apie save.

Ką nutylėti?

JAV psichologai David Copeland ir Ron Louis rašo, jog per vertinamąjį pasimatymą nederėtų užsiminti apie vedybų svarbą, nes niekas nenori po kelių dienų pažinties svarstyti įsipareigojimus. Netiktų kalbėti ir apie norą turėti vaikų, nes nuoširdus vyras prisipažins, jog apie tai šiuo metu negalvoja, o melagis pasakys, kad labai žavisi vaikučiais ir apie juos svajoja. Pirmuoju atveju galima atstumti rimtą kandidatą, o antruoju – apsigauti.

Tokio pokalbio metu savaime iškils klausimas, kodėl tokia patraukli moteris, toks solidus vyras vis dar ieško savo antrosios pusės. Kuo išsamiau į jį bus atsakyta, tuo blogiau. Protingiau šio klausimo aptarimą palikti kitam kartui.

Nuoširdumo ribos

Nuoširdumas be abejo patrauklus. Pasakojadami apie savo keistus polinkius, ligas, sutrikusios psichikos giminaičius, manome esantys itin sąžiningu. Bet drauge taip tarsi pranešame, jog bendravimas nebus sklandus ir malonus.

Todėl geriau mažiau kalbėti apie save ir skatinti kitą išsipasakoti. Kadangi kiekvienam malonu pasamprotauti apie savąją gyvenimišką patirtį, tiktų pasiteirauti, kuo labiausiai didžiuojamasi ir kas galvojama apie kurią nors klausiančiam svarbią vertybę (pavyzdžiui, pinigus ar laimę). Po to galima papasakoti ką nors liūdno ir romantiško, bet ne asmeniško ir tragiško (pavyzdžiui, melodramiško kino filmo siužetą). Pagal reagavimą į jį gana lengva spręsti apie emocionalumą. Jį bei šeimos gyvenimui būtiną kantrybę parodo ir elgesys su aptarnaujančiais žmonėmis bei piktas ar atlaidus požiūris į nežymų vėlavimą.

Ką kalbėti?

JAV psichologė Mariana Rokech mano, kad itin veiksminga, kai atėjusiai į pasimatymą moteris prisipažįsta, jog truputį nervinasi. Atidus vyras pasistengs jai padėti nusiraminti ir patikės esąs stiprus, galintis globoti moterį. O jei jam dar bus padėkota už supratimą, tai pasijus itin svarbus. Jei vyriškis nekreips dėmesio į užuominą, kad moteris nesijaučia laisvai, veikiausiai ir ateityje nesugebės atsižvelgti į jos jausmus.

M.Rokech tvirtina, kad daugeliui moterų/vyrų užtektų įžvalgumo suprasti, su kuo susitiko. Tam tereikia savęs paklausti, ką nori apie jį/ją sužinoti, nes į tiksliai sau užduotus klausimus atsakymas anksčiau ar vėliau randamas, o jei tie klausimai tik numanomi tai ir atsakymai lieka miglose. Belieka šiomis mintimi vadovautis.

15 ženklų, kad antras pasimatymas bus

Pirmas pasimatymas jau įvyko. Jis pažadėjo paskambinti. Bet ar tikrai paskambins? Atsakymą sužinoti padėtų kortos, burtai, ramunės žiedas arba… truputėlis sveikos nuovokos. Jau per pirmąjį pasimatymą buvo ženklų, ar jūsų santykiai turi šansų tęstis.

Kas parodo, kad antrasis pasimatymas bus?

1. Per jūsų pasimatymą jis taip ir neišsitraukė mobiliojo telefono. Na, gerai, gal buvo išsitraukęs. Trumpam. Kad pasakytų paskambinusiam draugeliui, jog perskambins.

2. „Užsisakom dar ko nors?“ Jei jis stengėsi tęsti jūsų pirmojo pasimatymo laiką – veikiausiai tikisi, kad susitiksite dar ir dar.

3. Pasimatymas truko ilgiau nei pusantros valandos, ir visą laiką jums buvo smagu. Puiki atmosfera, lengvas ir nuoširdus bendravimas – tai išties patikimi ženklai, kad jūsų pažintis tęsis.

4. Pratęsimas kitur. Jūs susitikote kavinėje, paplepėjote, tada nusprendėte nueiti į kiną, dar užsukote į parduotuvę… Ir visą laiką jis domėjosi: „ar esi tai mačiusi?.. ar jau ragavai?.. ką renkiesi – komediją ar trilerį?..“ Nusiramink: jis nuoširdžiai tavimi domisi ir nebaigė pasimatymo kai turėjo tam puikią progą (judu išėjote iš kavinės). Jis tau paskambins visai netrukus.

5. Po pasimatymo jis tą patį vakarą tau atsiuntė SMS, teiraujasi, kaip grįžai, kaip tau sekasi. Žinoma, jis tau paskambins!

6. Jis liečia tave, švelniai apkabina, padeda nulipti laiptais, iš kailio neriasi norėdamas kuo geriau asistuoti – patikėk, nieko panašaus nebūtų, jei tu jam nerūpėtum.

7. Jau pirmojo pasimatymo metu suplanavote, kur ketinate kartu nueiti, ką pamatyti. Jei planavai ne tu viena, o aktyviai dalyvavo bei rodė iniciatyvą ir jis – tikriausiai tuos planus ir įgyvendinsite.

8. Jūs susitikote kavinėje. Skaniai pavalgėte. Netgi desertą išragavote. Galiausiai jis užsakė dar puodelį kavos. Patikėk, jis nori su tavimi bendrauti. Nes niekas neužsisakinės puodelio kavos, jei kompanija prie stalo kelia žiovulį.

9. Jūs ilgai kalbėjotės viena tema. Ne todėl, kad tai buvo vienintelė tema, kuria apskritai galėjote kalbėtis. O todėl, kad jums abiems ta tema išties rūpi, abu trokštate pasidalinti žiniomis ir patirtimi. Jums pasisekė, jau per pirmą pasimatymą išsiaiškinote, kokių bendrų pomėgių turite, jie jums abiems
nuoširdžiai įdomūs. Veikiausiai susitiksite dar ir dar kartą.

10. Jei grįžti namo taksi – jis palydi. Išties nieko nuostabaus, jei vyrukas pasisiūlo palydėti tave namo tamsiomis miesto gatvėmis: gal jis tiesiog malonus ir galantiškas? Bet jei sėdasi paskui tave į taksi, nors jam visiškai nepakeliui – akivaizdu, jis nori pažintį pratęsti.

11. Jūs abu smalsaujate apie vienas kitą. Kitaip tariant, jūsų pasimatymas vyksta ne monologo, o dialogo forma, jums abiems įdomu sužinoti vienas apie kitą kuo daugiau.

12. Jūsų pasimatymas baigėsi natūraliai. Tai yra tada, kai abu supratote, kad metas baigti. O ne tada, kai jis staiga pasiteisino, kad turi lėkti namo ir pavedžioti šunį ar sumurmėjo, jog rytoj turės labai anksti keltis.

13. Jis palinksta prie tavęs kai kalba. Tai – aiškus kūno kalbos signalas, kad jam patinki.

14. Kol tu buvai nuėjusi į kavinės tualetą, jis spėjo padaryti ką nors malonaus: užsakė tau desertą, spėjo nupirkti gėlę ar paslaugiai surado mobiliuoju internetu tave dominusios knygos anotaciją. Vadinasi, per tą laiką jis galvojo apie tave, o ne apie tai, kaip greičiau nusiplauti iš nuobodaus vakaro.

15. Jei dar per pirmąjį pasimatymą jis vienaip ar kitaip leido suprasti, kad pasimatymas pavyko (pvz. prisipažino, kad prieš pasimatymą labai nervinosi, bet dabar džiaugiasi, kad jums taip gera kartu), natūralu tikėtis, jog norės susitikti dar ir dar.