7 priežastys, kodėl neištikimi vyrai nepalieka žmonų

Galbūt ir jums teko pažinoti bent vieną vyrą, kuris turi meilužę, tačiau tuo pat metu gyvena su žmona ir nė neketina skirtis? Žinoma, tokie vyrai savo mylimosioms skundžiasi, kad meilės jų šeimoje nebėra ir jie ne kartu, o tik po vienu stogu gyvena su savo sutuoktinėmis.

Dažnai tokie vyrai ilgus metus švaistosi pažadais nustoti žaisti dvigubus žaidimus ir pasirinkti vieną moterį. Tačiau galiausiai jie taip ir nepalieka savo žmonų, o meilužėms lieka tik susitaikyti su tokia situacija arba pripažinti, kad santykiai neturi ateities.

Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt siūlo pasvarstyti, kodėl neištikimi vyrai dažnai visgi renkasi santuoką, o ne naują meilę. Žinoma, tik jei jų žmonos pačios nusprendžia atleisti sutuoktiniui ir negalvoja apie skyrybas.

1. Vengia nemalonumų, kuriuos teks patirti skiriantis. Skyrybos gąsdina daugelį vyrų. Juk jos dažniausiai sukelia nemažai problemų. Dažniausiai tiesiog apskritai bijoma ką nors keisti gyvenime, tačiau daugelį jų jaudina ir kiti klausimai. Pavyzdžiui, skiriantis kiltų būtinybė aiškintis aplinkiniams, kodėl iširo santuoka, išklausyti visus jų komentarus (tokius kaip „tikrai, išsiskyrėte? Kaip gaila…“, ir panašiai), o tai niekam nėra malonu. Dar vienas vyrus neraminantis klausimas – turto dalybos. Nemažai vyrų to mažiausiai nori.

2. Jaučiasi atsakingi už vaikus. Žinoma, tėvų skyrybos visuomet paveikia vaikus. Noras apsaugoti savo vaikus dažnai poras skatina atleisti neištikimybę, o kartais net priimti labai nelengvą sprendimą – susitaikyti su tuo, kad vyras su kuo nors susitikinėja, tačiau vis tiek likti gyventi kartu tik dėl vaikų. Tačiau net jei moteris atsisako susitaikyti su tokia padėtimi, atsakomybė už vaikus ir nenoras juos skaudinti gali būti svarbus faktorius apsisprendžiant, su kuria moterimi likti. Deja, ne visi vyrai jaučia atsakomybę už savo vaikus.

3. Visai netrokšta dar kartą vesti… Kartais vidutinio amžiaus vyrai susiranda kur kas už juos jaunesnę meilužę, nes tokie santykiai leidžia jiems vėl pasijausti jauniems. Tikriausiai jokiam vyrui nėra taip lengva susitaikyti su tuo, kad jis sensta. Taigi susiradę jaunesnę moterį jie džiaugiasi galėdami mėgautis seksualiniais ryšiais su ja, tačiau rimtesnių priežasčių, kodėl turėtų palikti žmoną, kaip ir nėra. Kodėl? Ogi todėl, kad dauguma vyrų visai nesvajoja vesti (ypač dar kartą), jiems pakanka neįpareigojančių santykių su naująja drauge.

4. Nenori prarasti galimybės patirti pasimatymų jaudulį. Kai kurie vyrai net po daugelio santuokos metų jaučia romantiškų santykių poreikį. Deja, buitiniai rūpesčiai negailestingai tokius santykius žudo. Susitikinėdami su kita moterimi vyrai siekia vėl patirti pasimatymų jaudulį, tačiau tai viskas, ko jiems reikia. Jei dėl to jie išsikirtų su žmonomis, paprasčiausiai prarastų galimybę jausti šį jaudulį, o nauji santykiai taptų tokie pat monotoniški.

5. Bijo tėvų reakcijos. Tėvai neabejotinai yra svarbūs kiekvieno žmogaus gyvenime. Juk jie mus auklėja, o vėliau skatina puoselėti vaikystėje įdiegtas vertybes. Pavyzdžiui, saugoti šeimą. Kai kurie vyrai nenori palikti savo žmonų ir todėl, kad ši žinia šokiruotų tėvus. Deja, tęsti santykius su kita moterimi jiems tai netrukdo.

6. Nenori rizikuoti esama finansine padėtimi. Šiais laikais dažniausiai dirba abu sutuoktiniai ir abu išlaiko šeimą. Per ilgus santuokos metus šeimoje dažniausiai susiformuoja tam tikros taisyklės, kurios apima ir finansinius reikalus. Gyventi iš bendro šeimos biudžeto yra lengviau nei iš vieno atlyginimo, tad likti santuokoje dažnai yra tiesiog patogiau.

7. Kai kurie vyrai mano, kad meilė ir santuoka nėra tas pats. Visai gali būti, kad neištikimas vyras iš tiesų įsimylėjo. Tačiau jei jis turi gyvenimiškos patirties, tikriausiai puikiai supranta, kad meilė po kelerių metų dažnai išblėsta. Tuo tarpu santuoka – tai pasirinkimas gyventi su vienu žmogumi, kol gyvenimas kartu tenkina abi puses. Tai nereiškia, kad vedę vyrai nebemyli savo žmonų, tiesiog įsimylėjimas nuo meilės skiriasi.