Pažintys internete: nusivylimas ar sėkmė?

Jeigu ieškai ilgalaikių santykių ir meilės – menkai apšviesta, prirūkyta patalpa, kurioje taip triukšminga, kad tenka šaukti jei nori būti išgirstas, veikiausiai ne pati tinkamiausia vieta.

Adam J. Jackson‘as

Kasdien keli milijonai amerikiečių susipažįsta internete. Prieš dešimt metų jų buvo žymiai mažiau. 2020 metais, prognozuoja Kalifornijos universiteto psichologas Ch. Kembelas, didesnioji dalis pažinčių vyks internete.

Nepaisant didelės tikimybės sulaukti sėkmės, daug žmonių internetinėmis pažintimis nusivilia. Gal svajonės apie šeimyninį gyvenimą dažniau taptų realybe, jei ieškantys draugo (-ės) iš anksto žinotų, kurios poros šansai tapti laiminga šeima didesni, o kurios menkesni?

Panagrinėkime, ką rodo internetinio pažinčių tinklalapio DarniPora.lt darbo patirtis ir ką galima pasakyti apie galimybes kurti šeimą Lietuvoje.

Paprastai diskusijos apie santuokos galimybes prasideda priminus, kad dešimčiai Lietuvos moterų tenka devyneri vyrai, o tiksliau – 1355995 vyrams 1587477 moterys. Šiuos skaičius žino ne vienas ir ne vieną jie gąsdina. Kartais mergina netgi patiki, kad nebesutiks savęs verto gyvenimo draugo ir manydama, kad geriau bet koks vyras nei jokio, visiškai be reikalo skuba atiduoti ranką ir širdį pirmam to paprašiusiam.
Ar iš tikro moterims tenka liūdėti dėl jaunikių trūkumo, o vyrai gali džiaugtis dideliu trokštančių įkurti šeimos židinį nuotakų pasirinkimu? Atsakymas į tokį klausimą yra ir taip, ir ne.

Lietuvoje dažniausiai teka gana jaunos merginos. Statistiškai vidutinės, pirmą kartą ištekančios nuotakos amžius yra 26 metai, o pirmą kartą vedančio jaunikio – 28 metai. Vyresnieji mano, kad šiame amžiuje pažinčių, draugysčių ir siūlymų tekėti neturėtų trūkti. Merginos tai nuomonei dažnai nepritaria. Šalia kitų abejotinos vertės jaunikių jos pastebi ir arti dešimties tūkstančių vyrų, praradusių laisvę, ir prisimena, kad moterų pataisos įstaigose akivaizdžiai mažiau. Jos taip pat mano, kad 3-5 proc. vyrų gali labiau domėtis kitais vyrais negu moterimis, ir pastebi, kad moterų, artimam bendravimui mieliau besirenkančių kitą moterį, tebus tik 1-1,5 proc.

Vidutinė statistinė mergina tikisi ištekėti už keliais metais vyresnio, keliais ar keliolika centimetrų aukštesnio, panašaus išsilavinimo, dirbančio ir gerai uždirbančio vaikino. Todėl ji visų pirma pastebi, kad trūksta vaikinų miestuose, o kaime jų kone dešimt tūkstančių daugiau nei merginų. Dar didesnes problemas ji mato lygindama vaikinų ir merginų išsilavinimą. Čia skirtumas nuolat didėja ir šiandien 90 tūkstančių studenčių tenka 65 tūkstančiai studentų.

Galgi be reikalo feministės skundžiasi vyrų valdžia. Ji, gal ir būdama vyrų rankose, tais pačiais vyrais nepasirūpino, o drauge ir išsilavinusioms bei darbščioms merginoms sumažino galimybę rasti jų vertą gyvenimo draugą.

Antra vertus, dėl visų šių išvardintų aplinkybių internetinės pažintys ir populiarėja, nes, nerasdama savo svajonių jaunikių provincijos miestelyje, mergina gali mėginti ji surasti tarp visų Lietuvos jaunikių, t.y tarp tų, kurie registruojasi pažinčių svetainėje.

Pageidavimai ir pasiūlymai

Besikreipiančios į pažinčių tinkalapį DarniPora.lt moterys apibudina joms patrauklų vyrą. Esantys šios internetinės pažinčių tarnybos kartotekoje vyrai susilaukia nemažai pasiūlymų ir nesunku paskaičiuoti kas, kiek bei nuo ko tuos pasiūlymus gauna. Tą patį galima pasakyti ir apie moteris – jos apibūdina save ir sulaukia pasiūlymų, kuriuos irgi nesunku paskaičiuoti.

Vieni iš perspektyviausių yra šešiasdešimties metų vyrai. Kiekvienas iš jų susilaukia daug pasiūlymų susipažinti. Tai tikrai džiugus vyrams faktas. Tereikia išlaukti ir abejingos, išdidžios gražuolės virs rūpestingomis bei nuolaidžiomis. Deja, liūdna Lietuvos demografinė statistika liudija, kad to įstabaus laiko, kai daugybė moterų norės jį mylėti ir juo rūpintis, sulaukia gal tik pusė vyriškių. Šio amžiaus sulaukusios moterys atitinkamai gaus mažiau pasiūlymų.

Sąlyginai jaunesnių vyrų (tarp keturiasdešimties – penkiasdešimties) šansai patikti irgi neblogi. Bet tokio amžiaus moterys kažkodėl pageidauja, kad vyras būtų aukštas, išsilavinęs, užimantis solidžią padėtį visuomenėje. Labai retai kuri domisi bedarbiais. Kažin kodėl nenorima pamilti neturinčio buto ar bent mašinos.

Tokio amžiaus vyrų pageidavimai pastebimai kuklesni. Jie nori būti globojami ir prižiūrimi. Kuri imsis tai daryti, jiems mažiau svarbu. Bent taip jie nurodo savo anketose. Deja, vėliau paaiškėja, kad visgi svarbu, ir su kiekvienu nauju pasiūlymu vyrų pretenzijos auga vis labiau.

Na, o trisdešimt-keturiasdešimt metų vyrui keliami reikalavimai, kuriuos ne kiekvienas supermenas įstengtų patenkinti. Iš šių vyrų norima ir proto, ir išvaizdos, ir materialinio gerbūvio, ir romantiškos
meilės. Be to, moterims labiau patraukliu atrodo energingas, veiklus, sugebantis siekti tikslo, nelinkęs nusileisti kitiems vyriškis. Tuo pat metu jos pageidauja, kad šis stipruolis namuose šluostinėtų dulkes ir klusniai vykdytų visus jos paliepimus. Moterys patraukliu laiko ir darbštų, pasišventusi savo svarbiai veiklai vyrą, bet tuo pat metu nori, kad šis mestų į šalį pasaulio tobulinimą ir rūpintųsi vien ja.

Nelengva ir šio amžiaus moterims. Ypač jei jos turi vaikų. Net pasaulinio garso manekenė įtiks ne kiekvienam Lietuvos vyrui. Tačiau 2-3 pretendentėm paaiškinęs, kad yra nepaprastai vertingas ir likęs nesuprastu, jis paprastai susivokia nesąs be trūkumų ir ima protingiau vertinti ir save, ir tas, su kuriomis susipažįsta.

Kiek lengviau tiems, kurie dar nesulaukė trisdešimties. Merginos ir moterys iš jų pageidauja ne tiek jau daug – ryžtingo sprendimo draugauti tik su ja ir gražių ateities perspektyvų. Pastarąsias pažadėti geba neretas vyriškis, todėl bent jau šis moteriškas kaprizas dažniausiai patenkinamas.

Merginos šiame amžiuje vertinamos irgi paprasčiau. Linksma ir liekna, seksuali ir atlaidi – tai ir visos savybės, kurios terūpi vaikinams.

Gražios svajonės vertingos pačios savaime. Todėl svajonė, kad atjos princas ant balto žirgo, ar svajonė, kad princesė atkreips dėmesį į ūkininką, įkvepia tobulėti. O tobulumą labai lengva pasitikrinti. Tereikia įeiti į pažinčių tinklalapį ir sužinoti, kokios perspektyvos realizuoti svajonę.