Turbūt sunkiausia po išsiskyrimo suvokti, jog tavo buvęs mylimas žmogus ir toliau kiekvieną rytą keliasi iš lovos, geria be tavęs kavą, skuba į darbą, o savaitgaliais eina į plaukimo treniruotę – žodžiu, elgiasi taip, lyg tavęs jo gyvenime ir nebūtų buvę. Keista, visam pasauliui jis vis dar gyvas, tačiau tau kažkodėl turi būti miręs. O kaip tavo širdis? Kaip jai paaiškinti, kad meilės tavo buvusiam sutuoktiniui jau nebereikia?

„Vis dar jį myliu ir tikiuosi, kad jo širdis atsipeikės“

Normalu, kad taip galvoji, nes atidavei jam pačius gražiausius savo jausmus. Žengdama prie altoriaus tikėjaisi, kad visada būsite kartu. Dabar tu jo nepažįsti, nes tas, kurį tu mylėjai, tikrai mylėjo tave. Norėtum, kad viskas būtų taip, kaip anksčiau, tačiau susigrąžinti jo jausmų tu neturi galios.

Pamąstyk, juk nori, kad tave mylėtų už tai, kokia tu esi, o ne todėl, kad pati reikalauji sau meilės. Tik nuoširdžiai atiduodama meilė yra tikra, todėl atsakyk sau, ar tikrai norėtum meilę susigrąžinti prievarta. Greičiausiai, ne.

„Pavargau nuo to, kaip jaučiuosi“

Skyrybos – sunkus procesas, todėl nenuostabu, kad jauti skausmą ir sielvartą dėl sudaužytos širdies ir atstūmimo. Svarbu suvokti, kad skausmas – tik vienas iš tavo pasveikimo proceso etapų, todėl vieną dieną jis sumažės, o galiausiai ir pasitrauks. Žinodama, jog liūdesys tau padeda pasveikti, greičiau išmoksi jį priimti.

„Jaučiuosi išduota ir atstumta“

Sunku susitaikyti su mintimi, kad tave atstūmė be galo tau artimas žmogus. Bet šis faktas tikrai nekeičia to, kas ir kokia tu esi, jokiu būdu nemažina tavo kaip žmogaus vertės. Sprendimas išsiskirti gal ir buvo jo, tačiau jis negali atimti tavo pomėgių, tikslų, nuomonės ar sugebėjimų.

Paprastai atstūmimas išprovokuoja pyktį, todėl tau reiks išmokti susidoroti ne tik su juo, bet ir su kilusiu apmaudu, pagieža ir nusivylimu. Pyktį vertėtų nukreipti teigiama linkme – jis galėtų paskatinti tave kurti ir įgyvendinti naujus planus. Svarbu, kad jis nesuteiktų tavo gyvenimui nuolatinės pagiežos ir kartėlio.

„Nebesijaučiu tikra dėl kiekvieno savo žingsnio“

Paprastai 80 proc. energijos yra skiriama emocijų apdorojimui. Natūralu, kad jautiesi pasimetusi ir rimtai savimi abejoji, kadangi nukentėjo tavo pasitikėjimas savimi. Be to, netekai ir kai kurių draugų, su kuriais bendravote poromis, palaikymo. O jei dar užgriūva finansiniai sunkumai ar problemos darbe, tuomet gali pasijausti visiška nevykėle. Turi sukaupti visas jėgas ir užtverti kelią neigiamoms mintims: esą tavo gyvenimas beprasmis, niekam tu nerūpi ir nesi verta meilės.

Svarbu suprasti, kad skausmas greitai nepasitraukia, tačiau tavo gyvenimas juda į priekį. Ši karti patirtis turėtų suteikti tau naujų jėgų, kad lengviau galėtum priimti kitus gyvenimo iššūkius ir būti stipresnė. Ji – tiltas į kitą, kur kas sėkmingesnį, tavo gyvenimo etapą. Tikėk tuo.